Бензинові паливні елементи

Тут говорим обо всём, что не вписывается в тематику других разделов

Модератори: Shurik, Модераторы форума

Бензинові паливні елементи

Повідомлення Olexa » Сер грудня 14, 2011 10:48

Можливо, хтось із вас вже чув про паливні елементи для живлення споживацької електроніки, що працюють на спирті. Вони отримують електричну енергію за рахунок хімічної реакції окислення.

А от інформація про розробку паливних елементів, що працюють на бензині, дизельному пальному, газі:

http://infonova.org.ua/technology/benzy ... biliv.html
InfoNova написав:Бензинові паливні елементи суттєво покращать ефективність автомобілів

Зображення

У наш час на ринку є досить багато гібридних автомобілів, в яких використовуються акумуляторні батареї та електрогенератор, що приводиться в дію звичайним бензиновим двигуном внутрішнього згоряння. Цей електрогенератор використовується для зарядки акумуляторних батарей під час руху автомобіля. Коли такий автомобіль рухається винятково на електриці, вона є надзвичайно економічним транспортним засобом, але варто запуститися бензиновому двигуну, як ефективність такого автомобіля наближається до ефективності середньостатистичного автомобіля. І прорив, здійснений дослідниками з університету Меріленда в області бензинових паливних елементів, може змінити все це у недалекому майбутньому.

Інноваційне нововведення являє собою малогабаритний бензиновий паливний елемент, у вигляді квадрата з довжиною сторони у 10 сантиметрів. Незважаючи на такі порівняно малі габарити цей паливний елемент може виробити потужність, порівнянну з потужністю електричного генератора, що приводиться в дію двигуном внутрішнього згоряння. Крім цього, даний паливний елемент успішно може працювати практично на будь-якому виді палива, бензині, дизельному паливі чи природному газі. Енергія, що виробляється паливним елементом, використовується для руху автомобіля та для зарядки його акумуляторних батарей.

Може здатися, що в тому, про що йде мова, немає нічого нового та інноваційного. Але це зовсім не так. Усі бензинові паливні елементи, розроблені раніше, є високотемпературними, їхня робоча температура знаходиться близько позначки у 900 °C. Така температура вимагає особливого підходу та відповідних технічних рішень, що робить використання бензинових паливних елементів заняттям складним і у деяких випадках економічно необґрунтованим.

Новий паливний елемент, розроблений вченими з Меріленда, починає ефективно працювати при температурі у 650°C, а у недалекому майбутньому ці ж вчені планують понизити його температуру до позначки 350°C. А з такою температурою вже можна буде всерйоз задуматись про практичне застосування таких паливних елементів у нових електричних автомобілях, які зможуть рухатися на набагато більші відстані, витрачаючи істотно меншу кількість палива, ніж існуючі гібридні автомобілі.


Оригінал тут (англійською, звісно): http://www.technologyreview.com/energy/39203/?p1=A1

Хоча основний приціл робиться на заміну двигунів внутряшнього згоряння на гібридних авто, готове рішення ще не близько. Але близько живлення кондиціонерів, телевізорів, мікрохвильовок у далекобійних вантажівках під час стоянки.

Ну а, як на мене, теоретично це могло би бути й альтернативою генераторам на звичайних двигунах внутряшнього згоряння, що чомусь не люблять купатися у воді з домішками грунту. :)
Аватар користувача
Olexa
Член Совета Клуба, Админ форума
 
Повідомлення: 7741
З нами з: Чет червня 23, 2005 16:30
Звідки: Київ
Машина: УАЗ 31602

Повідомлення Shurik » Пон грудня 26, 2011 0:32

Ну а що заважає поставити їх хочаб 20 шт в машину?. Електродвигун займає набагато меньше місця нвж двс, то місце на батарею паливних елементів знайдеться. ККД паливного елемаета в районі 90% - ніякому гібріду таке і не снилось.
Там, где асфальт, ничего интересного, а где интересно, там нет асфальта.

© Аркадий и Борис Стругацкие
Аватар користувача
Shurik
Член Клуба, Администратор форума
 
Повідомлення: 8853
З нами з: П'ят грудня 16, 2005 15:36
Звідки: Львов.
Телефон: О67-49-26-l7l
Машина: УАЗ 3151


Повернутись до Круглый стол

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість