Хочу переделать крепление морды к раме

Обмен мнениями по вопросам, связанным с кузовом и салоном

Модератор: Модераторы форума

Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Лёха 31512 » Нед вересня 29, 2013 18:50

Приветствую! Снял для ремонта сгнившую морду бобика. Нижний горизонтальнй плоский лист и поперечина под замену, сгнило в труху. Обратил внимание на узел крепления морды к раме. Ну уж очень близко площадки между собой стоят:
Зображення
Так и просятся раздвинуть. Уменьшится консольный свес по бокам, несущая способность больше станет.
Морду всё равно переделывать, поперечину новую ставить буду из квадратной трубы. Площадки несложно новые сделать.
Как думаете стоит переделывать? Переделать не сложно, но нужно ли? Может в штатном расположении некий смысл есть, которого я не понимаю?
Аватар користувача
Лёха 31512
Участник форума
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят травня 14, 2010 21:52
Звідки: Донецк

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Student » Нед вересня 29, 2013 19:15

Год тому назад я проделывал туже самую операцию. Заменил поперечину на квадратную трубу.
Я считаю, что переносить крепления на раме не целесообразно. Оно и так будет долго и счастливо жить.
Что не убивает, то делает нас сильнее.
Аватар користувача
Student
Член клуба
 
Повідомлення: 3785
З нами з: Вів березня 27, 2007 17:18
Звідки: Киев, Соломенка
Телефон: +38050949 три три 29
Машина: УАЗ-31514

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Лёха 31512 » Нед вересня 29, 2013 19:19

Student написав:Год тому назад я проделывал туже самую операцию. Заменил поперечину на квадратную трубу.

Очень интересно, поделитесь подробностями! В местах дырок под болты подушек и под кривой стартер усиливали? Если да, то как?
Student написав:Я считаю, что переносить крепления на раме не целесообразно. Оно и так будет долго и счастливо жить.
Да в принципе долго прожило, но хочется понадёжнее сделать, тем более возможность есть. Не пойму, почему они с завода так узко? Места валом.

И кстати про ремонт морды. У меня усталостные трещины с двух сторон в самой верхней железяке, где она к крыльям загибается. Между резиновой опорой капота и краем. Трещины до меня заваривались, но опять лопнуло. Думаю усилить это место, где металл по краю вниз отбортован, наварить полоски полумесяцем, чтобы пошире было и металл цельный, а не жмаканка. Штатные усилялки внутри беспонтовые всё равно.
Как с этими местами поступаете?
Аватар користувача
Лёха 31512
Участник форума
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят травня 14, 2010 21:52
Звідки: Донецк

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Student » Пон вересня 30, 2013 9:29

Все работы мне делал Виктор Васильевич (Shturman), за что ему огромное СПАСИБО.
Я так - ключи подавал.
Был вырезан полностью лонжерон. В место ней установлена труба профильная 50х30х2, длину брал 2 м. Отдал за неё аж 42 грн. Отверстие под кривой стартер ни как не усиливал.

У меня кузов поднят на 55 мм. Под мордой изготовлена балка, т.е. морда опирается не в 2-х точках, где подушки, а на длине метра полтора.
Что не убивает, то делает нас сильнее.
Аватар користувача
Student
Член клуба
 
Повідомлення: 3785
З нами з: Вів березня 27, 2007 17:18
Звідки: Киев, Соломенка
Телефон: +38050949 три три 29
Машина: УАЗ-31514

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення shpion » Чет жовтня 24, 2013 14:20

А я вот думаю, что не спроста так сделано. Ведь рама изгибается, а с ней и морда, что в сою очередь ведет к напряжениям в месте стыка с кузовом. Вот потому чем ближе крепления к центру тем меньше эти изгибы.
shpion
Участник движения
 
Повідомлення: 604
З нами з: Нед лютого 26, 2012 13:21
Звідки: Черкассы
Машина: 31514

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення аир болотный » Чет жовтня 24, 2013 18:28

Так и есть, абсолютно верно! Крепежи сместили друг к другу чтоб рама на морду меньше влияла (скручивала).
Танкистом можеш ты не быть, но трактористом быть обязан!
Аватар користувача
аир болотный
Участник движения
 
Повідомлення: 291
З нами з: П'ят липня 15, 2011 21:56
Звідки: Одесса-Фастов

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Лёха 31512 » Пон листопада 11, 2013 4:36

В общем, переделывать не стал, оставил как есть, спасибо за советы.
Вот такое сварил:
Зображення
Аватар користувача
Лёха 31512
Участник форума
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят травня 14, 2010 21:52
Звідки: Донецк

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Bobikus » Пон листопада 11, 2013 16:17

аир болотный написав:Так и есть, абсолютно верно! Крепежи сместили друг к другу чтоб рама на морду меньше влияла (скручивала).

Якщо не секрет, це перевірена інформація? Бо в мене при рідних кріпленнях морда гуляла так, що по підлозі салону, під ногами водія і пасажирів пішли довгі поперечні тріщини, практично морда почала відділятись від кузова. Жодні поварки лонжеронів та заміни подушок кузова на нові не допомогли, більше того, на крилах утворилися вертикальні тріщини, які росли. На основі цієї проблеми було прийняте рішення ставити ширші подушки, крім заводських, з зовнішньої частини рами до крил. Про результат нічого не можу сказати, поки проїхав лише кілька км.

Так от тепер думаю, чи я зробив краще чи гірше :)
freshoffroad.com
Аватар користувача
Bobikus
Участник движения
 
Повідомлення: 3226
З нами з: Сер грудня 05, 2007 22:59
Звідки: Львів-Київ
Машина: УАЗ 469БГГ

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення аир болотный » Пон листопада 11, 2013 18:49

Буквально сьогоднi мав змогу пересвiдчитися на власному досвіді. Підіймав УАЗ за раму домкратом поперемінно за передні частини лонжеронів рами і остання відносно морди відхилялася приблизно на 4см на скручування(і це не критичні нагрузки)
ЗображенняЗображення
Нажаль не маю фото відхилення, притому морда стояла горизонтально. Операцію я повторював декілька разів поки не підняв авто на стільки
ЗображенняЗображення
Отже дійсно завод звузив передні кріплення щоб меньше крутило морду. Думаю, що у вашому випадку рама підлягае значно більшим навантажнням на скручування від розрахованних заводом тому вона й тягне за собою морду, а та в свою чергу рве кузов і сама себе(подушки дійсно не поможуть). Як вихід бачу лише перейти на більш мяку підвіску, з більшими ходами яка би компенсувала навантаження на раму, тоді все повинно прийти в норму. Для себе вирішив повністю відмовитись від рессор з переходом на пружинно-ричажну підвіску, тому і підіймав раму і кузов(зрізаю все, що відноситься до рессор).
Доречі є ще думка, щоб запобігти черезмірному скручуванні морди потрібно навпаки перенести кріплення морди ближче до центру щоб дати рамі більше простору, або переробити на одне кріплення по центру, але вважаю це гіршою ідеєю проти переходу на пружинну підвіску.Якщо вважаєте мою думку адекватною то я з радістю поділюся своїми напрацюваннями.
Танкистом можеш ты не быть, но трактористом быть обязан!
Аватар користувача
аир болотный
Участник движения
 
Повідомлення: 291
З нами з: П'ят липня 15, 2011 21:56
Звідки: Одесса-Фастов

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Лёха 31512 » Вів листопада 12, 2013 0:52

Bobikus написав:
аир болотный написав:Так и есть, абсолютно верно! Крепежи сместили друг к другу чтоб рама на морду меньше влияла (скручивала).

Якщо не секрет, це перевірена інформація? Бо в мене при рідних кріпленнях морда гуляла так, що по підлозі салону, під ногами водія і пасажирів пішли довгі поперечні тріщини, практично морда почала відділятись від кузова. Жодні поварки лонжеронів та заміни подушок кузова на нові не допомогли, більше того, на крилах утворилися вертикальні тріщини, які росли. На основі цієї проблеми було прийняте рішення ставити ширші подушки, крім заводських, з зовнішньої частини рами до крил. Про результат нічого не можу сказати, поки проїхав лише кілька км.

Так от тепер думаю, чи я зробив краще чи гірше :)


Ну що за фігня! Тільки но зібрав до купи це залізяччя, а Ви мене в сумніви товкаєте :)
А тріщинами поперек крил Ви мене зовсім збентежили, теж заварював. Грішив на те, що кузов просів в районі моторного щита раніш морди і крила ламало. А може воно дійсно тріскається, тому що морда гуляє? Задня поперечина кузова на чотирьох подушках, і широко. Крила прогнили наскрізь, а тріщин немає.
Теба мабуть було не лінитись, і таки зробити додаткові кріплення на рамі. А подушки потім переставляти туди-сюди в залежності від настрою. Але вже пізно, як зробив, так і їздитеме.

А ось тут ще питання виникло щодо морди. Що воно за такі гайки, ото де стрілками вказав? Навіщо вони?
Здається до них можна якусь фігню закріпити щоб повітря на радіатор направляло.
Зображення
Аватар користувача
Лёха 31512
Участник форума
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят травня 14, 2010 21:52
Звідки: Донецк

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Айри » Вів листопада 12, 2013 1:16

Лёха 31512 написав:А ось тут ще питання виникло щодо морди. Що воно за такі гайки, ото де стрілками вказав? Навіщо вони?
Здається до них можна якусь фігню закріпити щоб повітря на радіатор направляло.
Зображення
http://www.uazbuka.info/?model=37&group=39
Каждый человек - эгоист, поэтому больше всего любит то, во что больше вложил себя...
Всегда улыбайся... Себе жизнь продлишь, друзей порадуешь, врагов побесишь.

http://aerie.io.ua
Аватар користувача
Айри
Участник движения
 
Повідомлення: 5818
З нами з: Сер травня 25, 2005 13:14
Звідки: Киев, Оболонь, 10.ХІ.1976
Машина: УАЗ-31601

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Лёха 31512 » Вів листопада 12, 2013 23:56

Дякую, Айри. Зиму якось вже так відкатаюсь, а на літо з оцинковки зроблю. От тільки не второпав - воно до радіатора якось кріпиться, чи так висить? На своєму радіаторі подивився - прикрутити нікуди, жалюзі там, а на малюнку дірки з болтами зображені.
Аватар користувача
Лёха 31512
Участник форума
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят травня 14, 2010 21:52
Звідки: Донецк

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Айри » Сер листопада 13, 2013 0:26

Радіатор кріпиться до рами, а цві дві деталі - до кузова.
Між ними - гумові стрічки. Дивіться уважно малюнок вище.
Каждый человек - эгоист, поэтому больше всего любит то, во что больше вложил себя...
Всегда улыбайся... Себе жизнь продлишь, друзей порадуешь, врагов побесишь.

http://aerie.io.ua
Аватар користувача
Айри
Участник движения
 
Повідомлення: 5818
З нами з: Сер травня 25, 2005 13:14
Звідки: Киев, Оболонь, 10.ХІ.1976
Машина: УАЗ-31601

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення Лёха 31512 » Сер листопада 13, 2013 1:19

Айри написав:Радіатор кріпиться до рами, а цві дві деталі - до кузова.
Між ними - гумові стрічки. Дивіться уважно малюнок вище.

А, так вони гумові! Тепер зрозумів. Ще раз дякую.
Аватар користувача
Лёха 31512
Участник форума
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят травня 14, 2010 21:52
Звідки: Донецк

Re: Хочу переделать крепление морды к раме

Повідомлення FreeFraG » Сер листопада 13, 2013 10:13

Нет, они металлические. Это к ним приклепана резиновая лента чтобы исключить трение металла об радиатор...
Крут не тот, кто дальше всех заехал, а тот, кто своим ходом вернулся
Аватар користувача
FreeFraG
Член клуба
 
Повідомлення: 1862
З нами з: Чет серпня 30, 2007 12:44
Звідки: Черкассы
Машина: УАЗ-31512


Повернутись до Кузов и салон

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron