очень сачто включаются карлсоны

Все, что касается двигателя, обсуждается тут

Модератор: Модераторы форума

очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення Хрюнь манюнь » Пон липня 08, 2013 23:05

суть проблемы такова.поставил карлсоны от шнивы.мясорубку снял совсем.через термодатчик в верхний патрубок радиатора.радиатор новый совсем 3-х рядник шааз.карлсоны вкл.даже на ходу(правда сейчас жарко это факт).после того как заглушил машину они включаются все от того же датчика но нижний патрубок радиатора теплый а верхний капец горячий.это нормально или меня имеет родной термостат.в чем трабл.может мерсовский поможет?как что подпилить отрезать под корпус термостата на змз 402.спасибо.не знаю что делать.понимаю что до фрифеста времени мало и машину надо сделать
Я ведь не из робких
Все мне по плечу
Сильный я и ловкий
Ветра проучу
Аватар користувача
Хрюнь манюнь
Участник движения
 
Повідомлення: 494
З нами з: Вів грудня 14, 2010 14:01
Звідки: киев

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення Панда » Вів липня 09, 2013 9:10

Хрюнь манюнь написав:может мерсовский поможет?

У меня стандартная система обдува, но с установкой мерсовского термостата все поменялось в лучшую сторону!!!
Хрюнь манюнь написав:на змз 402.

Костя, а когда ты успел движок поменять :) у тебя же вроде стоял 417 :)
Я не пытаюсь быть лучшим. Я умею быть самим собой, а это лучше.
Аватар користувача
Панда
Участник движения
 
Повідомлення: 2224
З нами з: Сер листопада 16, 2011 17:53
Звідки: Киев
Телефон: 067-220-57-15
Машина: УАЗ 469

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення ice » Вів липня 09, 2013 16:23

Хрюнь манюнь написав:суть проблемы такова.поставил карлсоны от шнивы.мясорубку снял совсем.через термодатчик в верхний патрубок радиатора.радиатор новый совсем 3-х рядник шааз.карлсоны вкл.даже на ходу(правда сейчас жарко это факт).после того как заглушил машину они включаются все от того же датчика но нижний патрубок радиатора теплый а верхний капец горячий.это нормально или меня имеет родной термостат.в чем трабл.может мерсовский поможет?как что подпилить отрезать под корпус термостата на змз 402.спасибо.не знаю что делать.понимаю что до фрифеста времени мало и машину надо сделать


На нижнем патрубке всегда будет ниже температура, чем на верхнем.
Что значит "капец горячий"? Померяй термометром, если есть возможность.
После того, как заглушил двигатель пропеллер можешь выключать - помпа то не крутится и тот обдув особо роли уже не играет.
Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають Т.Г. Шевченко
Аватар користувача
ice
Участник движения
 
Повідомлення: 554
З нами з: Сер вересня 12, 2012 9:09
Звідки: Ніжин
Машина: УАЗ-469Б MONSTER

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення Хрюнь манюнь » Вів липня 09, 2013 23:22

вроде картина вырисовывается.снял термостат.на нем написано 80 градусов.я так понимаю что температура полного открытия.положил в ведро.налил 2 чайника кипящей воды.он даже не приоткрылся :shock: бедный мой движок.в такую жару на 35-х колесах без мясорубки на одних карлсонах да на малом круге.пиндец..........
Я ведь не из робких
Все мне по плечу
Сильный я и ловкий
Ветра проучу
Аватар користувача
Хрюнь манюнь
Участник движения
 
Повідомлення: 494
З нами з: Вів грудня 14, 2010 14:01
Звідки: киев

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення Bobikus » Сер липня 10, 2013 11:23

Не зовсім так - якщо термостат не відкриється, то карлсони не будуть літати, так як радіатор буде холодним. Якщо ж термостат відкривається лише трішечки - карлсони будуть працювати дуже рідко. А у нас ситуація протилежна - вони крутять часто, значить термостат робочий, жене багато через себе. Крім того 80 градусів на маркуванні - це температура початку відкривання, робоча температура (стан повного відкривання) це 92 градуси в усіх термостатах, така температура, наскільки знаю, вважається ідеальною для більшості ДВЗ.

Особисто я би рекомендував розпочати з заміру температури спрацювання датчика і термостата - температура вимикання карлсона повинна бути вищою ніж температура відкривання термостата (в даному випадку 80 градусів). Бо якщо датчик пропеллера буде вимикати його наприклад, на 80-ти градусах а термостат відкривається та закривається теж на 80, то є ризик того, що вентилятори будуть працювати у спеку практично завжди, вони будуть крутити не тоді коли потрібно опустити температуру з критичної до робочої а допоки не закриється термостат і ОР не почне циркулювати малим кругом. Іншими словами карлсон буде боротися з термостатом, передчасно зношуючись і споживаючи зайвий струм. Крім того температура двигуна буде постійно гуляти, що не є добре з точки зору збереження його ресурсу.
freshoffroad.com
Аватар користувача
Bobikus
Участник движения
 
Повідомлення: 3226
З нами з: Сер грудня 05, 2007 22:59
Звідки: Львів-Київ
Машина: УАЗ 469БГГ

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення ice » Сер липня 10, 2013 15:16

Bobikus написав:Не зовсім так - якщо термостат не відкриється, то карлсони не будуть літати, так як радіатор буде холодним. Якщо ж термостат відкривається лише трішечки - карлсони будуть працювати дуже рідко. А у нас ситуація протилежна - вони крутять часто, значить термостат робочий, жене багато через себе. Крім того 80 градусів на маркуванні - це температура початку відкривання, робоча температура (стан повного відкривання) це 92 градуси в усіх термостатах, така температура, наскільки знаю, вважається ідеальною для більшості ДВЗ.


Чего тогда термостаты работают с разных температур? Да и на одну и ту же модель авто бывают разные термостаты. Не скажу, что на все, но на Жигули/Москвичи есть точно.
По поводу УАЗовского термостата - он не закрывается на 100%. Так он устроен и жидкость циркулирует потихоньку. Циркулирует она через верхний патрубок, на котором стоит датчик у автора. Ходит она, ходит, а когда нагреется до температуры срабатывания датчика и карлсон включится и правильно сделает. Но включится он только когда помпа подаст ОЖ с температурой срабатывания датчика, т.е. в двиге ОЖ уже будет этой температуры. А это значит, что нужно охладить радиатор, а то пока ОЖ пройдет через двиг и попадет в верхний патрубок уже является температурой срабатывания датчика. А когда подохладится радиатор - ОЖ пройдет через двиг, но не нагреется до температуры срабатывания.



Bobikus написав:Особисто я би рекомендував розпочати з заміру температури спрацювання датчика і термостата - температура вимикання карлсона повинна бути вищою ніж температура відкривання термостата (в даному випадку 80 градусів). Бо якщо датчик пропеллера буде вимикати його наприклад, на 80-ти градусах а термостат відкривається та закривається теж на 80, то є ризик того, що вентилятори будуть працювати у спеку практично завжди, вони будуть крутити не тоді коли потрібно опустити температуру з критичної до робочої а допоки не закриється термостат і ОР не почне циркулювати малим кругом. Іншими словами карлсон буде боротися з термостатом, передчасно зношуючись і споживаючи зайвий струм. Крім того температура двигуна буде постійно гуляти, що не є добре з точки зору збереження його ресурсу.


"температура вимикання карлсона повинна бути вищою ніж температура відкривання термостата" - так у него и есть. А "потрібно опустити температуру з критичної до робочої " это уже плохо. Это и есть Ваше "температура двигуна буде постійно гуляти". Когда ОЖ доходит до рабочей в двигателе, в радиаторе она чуть ниже. Термостат не открывается как реле, его работа больше похожа на работу реостата, а в это время помпа постоянно качает ОЖ. И задача термостата следить за температурой двигателя, а не датчика включения карлсонов.
Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають Т.Г. Шевченко
Аватар користувача
ice
Участник движения
 
Повідомлення: 554
З нами з: Сер вересня 12, 2012 9:09
Звідки: Ніжин
Машина: УАЗ-469Б MONSTER

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення Bobikus » Сер липня 10, 2013 16:43

ice написав:
Чего тогда термостаты работают с разных температур? Да и на одну и ту же модель авто бывают разные термостаты. Не скажу, что на все, но на Жигули/Москвичи есть точно.
Різні двигуни, різні радіатори, різні швидкості циркуляції ОР та її кількості. Зрештою можуть бути і різні кліматичні умови використання. Температура відкривання термостата на початку контура охолодження (читай перед радіатором) це точка випередження перегрівання в кінці радіатора, наприклад, на стоячому авто. Тому відкривання при різних температурах це забезпечення плавності нагрівання двигуна при різних режимах.

По поводу УАЗовского термостата - он не закрывается на 100%. Так он устроен и жидкость циркулирует потихоньку. Циркулирует она через верхний патрубок, на котором стоит датчик у автора.
Ходит она, ходит, а когда нагреется до температуры срабатывания датчика и карлсон включится и правильно сделает.
У всіх машинах так. Це зроблено для того, щоби термостат знав коли відкриватись. В іншому випадку він був би корком, в якому завжди була б холодна вода. Навіть коли двигун кипить. Він мусить перепускати трішечки через себе, щоби вчасно спрацьовувати. Але того як правило надто мало для охолодження двигуна і вмикання вентиляторів, тепловіддача радіатора набагато більша ніж шанс ОР пройти так повільно до датчика через весь радіатор не охолонувши і ввімкнути цей датчик.

"температура вимикання карлсона повинна бути вищою ніж температура відкривання термостата" - так у него и есть. А "потрібно опустити температуру з критичної до робочої " это уже плохо. Это и есть Ваше "температура двигуна буде постійно гуляти". Когда ОЖ доходит до рабочей в двигателе, в радиаторе она чуть ниже. Термостат не открывается как реле, его работа больше похожа на работу реостата, а в это время помпа постоянно качает ОЖ. И задача термостата следить за температурой двигателя, а не датчика включения карлсонов
Навіщо тоді вентилятори? Словом я не погоджусь. Всі термостати у всіх відомих мені машинах є повністю відкриті при робочій температурі, а саме 92 градуси. При її пониженні вони повинні прикриватися, при підвищенні мовчазно передають свою роботу на вентилятори, тобто нічого не роблять. Якщо тут ми говоримо про зачасту роботу вентиляторів при новому радіаторі - значить проблеми можуть мати дві причини - якщо датчик стоїть на вході в радіатор то проблема може сидіти в помпі, яка надто повільно качає ОР, в термостаті, який не перепускає потрібної кількості або просто в забитому тракті через бруд чи перетискання патрубка. Якщо датчник розміщений на виході - значить так як я і писав, термостат як і помпа справні, циркуляція відмінна.
freshoffroad.com
Аватар користувача
Bobikus
Участник движения
 
Повідомлення: 3226
З нами з: Сер грудня 05, 2007 22:59
Звідки: Львів-Київ
Машина: УАЗ 469БГГ

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення ice » Сер липня 10, 2013 19:57

Bobikus написав:пройти так повільно до датчика через весь радіатор не охолонувши і ввімкнути цей датчик.


Орест, либо Вы снова невнимательно прочитали, либо у вас датчик стоит в нижнем патрубке. Ставить датчик на нижнем патрубке это убийство двига! Видел на Уазбуке прям инструкцию, правда от класики термодатчики. В двиг попадает вода с нижнего патрубка и это не секрет. Как можно подавать в двиг для охлаждения жидкость с температурой 85 градусов?

Bobikus написав:Навіщо тоді вентилятори? Словом я не погоджусь. Всі термостати у всіх відомих мені машинах є повністю відкриті при робочій температурі, а саме 92 градуси. При її пониженні вони повинні прикриватися,

"Прикриватися", но не "закриватися" если правильно понял значение "прикриватися"! Термостат начинает открываться при определенной температуре, а при определенной - открывается полностью.
Bobikus написав:при підвищенні мовчазно передають свою роботу на вентилятори, тобто нічого не роблять.

Открытый/приоткрытый термостат не повод включаться вентиляторам. Термостат, например, при 80 градусах, допустим, откроется на половину, а датчик включения вентиляторов срабатывает при 85. А до 85 температура может и не дойти, т.к. ОЖ, попадая в радиатор, может охладиться "добровольным методом" без "принудительного".

Bobikus написав:Якщо тут ми говоримо про зачасту роботу вентиляторів при новому радіаторі - значить проблеми можуть мати дві причини - якщо датчик стоїть на вході в радіатор то проблема може сидіти в помпі, яка надто повільно качає ОР, в термостаті, який не перепускає потрібної кількості або просто в забитому тракті через бруд чи перетискання патрубка.


Сказал же автор "через термодатчик в верхний патрубок радиатора". У меня так же стоит.
Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають Т.Г. Шевченко
Аватар користувача
ice
Участник движения
 
Повідомлення: 554
З нами з: Сер вересня 12, 2012 9:09
Звідки: Ніжин
Машина: УАЗ-469Б MONSTER

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення Mykola STARyy » Сер липня 10, 2013 21:45

ice написав:
Bobikus написав:пройти так повільно до датчика через весь радіатор не охолонувши і ввімкнути цей датчик.


Орест, либо Вы снова невнимательно прочитали, либо у вас датчик стоит в нижнем патрубке. Ставить датчик на нижнем патрубке это убийство двига!...
...Сказал же автор "через термодатчик в верхний патрубок радиатора". У меня так же стоит.
А практично скрізь датчик стоїть внизу радіатора. Ну крім Форда. Буржуї дундуки?
Автор хай поставить внизу і буде все ОК
Гріх сумувати, коли є інші гріхи...
Mykola STARyy
Участник движения
 
Повідомлення: 1174
З нами з: Нед червня 21, 2009 14:36
Звідки: Тернопіль О67 2б 2б 2О7
Машина: УАЗ31512"Бабай"

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення ice » Сер липня 10, 2013 21:53

Mykola STARyy написав:
ice написав:
Bobikus написав:пройти так повільно до датчика через весь радіатор не охолонувши і ввімкнути цей датчик.


Орест, либо Вы снова невнимательно прочитали, либо у вас датчик стоит в нижнем патрубке. Ставить датчик на нижнем патрубке это убийство двига!...
...Сказал же автор "через термодатчик в верхний патрубок радиатора". У меня так же стоит.
А практично скрізь датчик стоїть внизу радіатора. Ну крім Форда. Буржуї дундуки?
Автор хай поставить внизу і буде все ОК


Температура срабатывания датчика у буржуев?
Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають Т.Г. Шевченко
Аватар користувача
ice
Участник движения
 
Повідомлення: 554
З нами з: Сер вересня 12, 2012 9:09
Звідки: Ніжин
Машина: УАЗ-469Б MONSTER

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення Bobikus » Чет липня 11, 2013 1:30

ice написав:
Bobikus написав:пройти так повільно до датчика через весь радіатор не охолонувши і ввімкнути цей датчик.


Орест, либо Вы снова невнимательно прочитали, либо у вас датчик стоит в нижнем патрубке. Ставить датчик на нижнем патрубке это убийство двига! Видел на Уазбуке прям инструкцию, правда от класики термодатчики. В двиг попадает вода с нижнего патрубка и это не секрет.


Почну з того, що у мене датчика немає взагалі, умови, в яких катаюся, цього не потребують. Продовжу тим, що нижній датчик це більш часто ніж верхній. Ось, наприклад,з сусідньої теми теж. І поясню чому - при нижньому датчику карлсони регулють температуру в радіаторі, і так і повинно бути. При верхньому датчику вентилятори з радіатора будуть отримувати дані температури в двигуні, але насправді охолоджувати радіатор, що не є правильно, адже це так само як дзвонити в гідрометцентр і замовляти погоду на завтра замість спостерігати за нею. Якщо не зрозуміло моє порівняння то розжую детальніше.

До речі, думаю, в автора ця ж проблема - радіатор прекрасний, але ніхто не знає, що він ефективно охолоджує, бо датчик стоїть на його вході а не виході, не бачить результату роботи радіатора і тому і кричить вентиляторам крутитися і ще більше охолоджувати радіатор, який, бідака, і без того на виході холодний.

Как можно подавать в двиг для охлаждения жидкость с температурой 85 градусов?
З напором :) Охолодження рідини - перше завдання радіатора, і він просто зобов'язаний подавати у двигун "холодну" ОР! Адже двигун її нагріває до робочої температури і подає знову в радіатор, щоб той охолоджував. Це і є теплообмін, бо якщо в двигун подати ОР робочій температурі він нагріє її, все закипить ще до виходу з двигуна. Натомість коли з радіатора йде забагато холодної ОР, а двигун не встигає її нагріти, то це бачить термостат який відразу прикривається і дозволяє сповільнити потік настільки, щоби двигун мав час її нагрівати до робочої t.

Открытый/приоткрытый термостат не повод включаться вентиляторам. Термостат, например, при 80 градусах, допустим, откроется на половину, а датчик включения вентиляторов срабатывает при 85. А до 85 температура может и не дойти, т.к. ОЖ, попадая в радиатор, может охладиться "добровольным методом" без "принудительного".


Саме так і тут ви сам і доказуєте, що ОР може бути охолоджена лише після радіатора, перед ним вона завжди буде гарячою, тобто запускатиме карлсона значно частіше ніж треба, бо при установці верхнього датчика він стоятиме перед радіатором і буде аналізувати цю ж температуру, що і термостат. А після радіатора може слідкувати за t в радіаторі і при умові її перегрівання вмикати вентилятори, таким чином охороняючи двигун від потрапляння у нього надто гарячої ОР.

Сказал же автор "через термодатчик в верхний патрубок радиатора". У меня так же стоит.
Так, спочатку не побачив, але я би почав саме з його перестановки на вихід радіатора.
freshoffroad.com
Аватар користувача
Bobikus
Участник движения
 
Повідомлення: 3226
З нами з: Сер грудня 05, 2007 22:59
Звідки: Львів-Київ
Машина: УАЗ 469БГГ

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення ice » Чет липня 11, 2013 8:29

Bobikus написав:З напором :) Охолодження рідини - перше завдання радіатора, і він просто зобов'язаний подавати у двигун "холодну" ОР! Адже двигун її нагріває до робочої температури і подає знову в радіатор, щоб той охолоджував. Це і є теплообмін, бо якщо в двигун подати ОР робочій температурі він нагріє її, все закипить ще до виходу з двигуна. Натомість коли з радіатора йде забагато холодної ОР, а двигун не встигає її нагріти, то це бачить термостат який відразу прикривається і дозволяє сповільнити потік настільки, щоби двигун мав час її нагрівати до робочої t.


99% за то, что у автора волговский патрубок металический с датчиком волговским(у меня именно так сделано), а он


№ по каталогу: TM-108
Применяемость:
ВАЗ 2106, 2107, 2105, 2103, 2104; ГАЗ 3110 "Волга"; ИЖ 2126
артикул: LS 0103
Температура вкл/выкл 92/87 °С

И что мы имеем, при его установке в нижний патрубок? В двиг подаем температуру 87-92 градуса? А на выходе что с нее будет? А какой она будет в ГБЦ после остановки двигателя?
Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають Т.Г. Шевченко
Аватар користувача
ice
Участник движения
 
Повідомлення: 554
З нами з: Сер вересня 12, 2012 9:09
Звідки: Ніжин
Машина: УАЗ-469Б MONSTER

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення Хрюнь манюнь » Чет липня 11, 2013 9:23

.поставил вчера термос на 70 градусов.на лето думаю пойдет.в верхнем патрубке стоит датчик 82-87 под карлсона.теперь надо выехать и посмотреть как оно что.старый термос не до конца открывался и через раз(эксперименты с нагревом на плите).а что если датчик под карлсона поставить с большей температурой?или не стоит пока?
Я ведь не из робких
Все мне по плечу
Сильный я и ловкий
Ветра проучу
Аватар користувача
Хрюнь манюнь
Участник движения
 
Повідомлення: 494
З нами з: Вів грудня 14, 2010 14:01
Звідки: киев

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення ice » Чет липня 11, 2013 9:50

Хрюнь манюнь написав:.поставил вчера термос на 70 градусов.на лето думаю пойдет.в верхнем патрубке стоит датчик 82-87 под карлсона.теперь надо выехать и посмотреть как оно что.старый термос не до конца открывался и через раз(эксперименты с нагревом на плите).а что если датчик под карлсона поставить с большей температурой?или не стоит пока?


При температуре 80–84°С (78–82°С для ЗМЗ-402 и УМЗ-4215) основной клапан начинает открываться, пропуская часть жидкости по большому кругу, а байпасный — закрывается.

При температуре 94°С основной клапан открывается полностью, а байпасный закрывается и вся жидкость циркулирует через радиатор двигателя.


Датчик 82-87 можешь и внизу поставить, как говорил Бобикус.

У меня 92/87, потому я не рискну его ставить вниз. Если найду как у тебя - перенесу вниз, а вообще меня устраивает работа моей системы охлаждения - температура не прыгает. Двигатель по указателю всегда в 80-ти градусах стоит.

Книжка пишет

Для нормальной работы двигателя УМЗ-421 (УАЗ-31512), УМЗ-4218 (УАЗ-Хантер, УАЗ-3303, 2206) температура охлаждающей жидкости должна поддерживаться в пределах плюс 80°-
90°С. Допустима непродолжительная работа двигателя при температуре охлаждающей жидкости 105°С

Взято http://avtotehkar.ru/sistema_ohlazhdeniya_umz_421_uaz.html
Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають Т.Г. Шевченко
Аватар користувача
ice
Участник движения
 
Повідомлення: 554
З нами з: Сер вересня 12, 2012 9:09
Звідки: Ніжин
Машина: УАЗ-469Б MONSTER

Re: очень сачто включаются карлсоны

Повідомлення Патровод » Чет липня 11, 2013 13:58

Хрюнь манюнь написав:.поставил вчера термос на 70 градусов.на лето думаю пойдет.в верхнем патрубке стоит датчик 82-87 под карлсона.теперь надо выехать и посмотреть как оно что.старый термос не до конца открывался и через раз(эксперименты с нагревом на плите).а что если датчик под карлсона поставить с большей температурой?или не стоит пока?

мне кажется сначала нужно разобраться с термостатом, чтоб он держал температуру с режиме, установленном заводом - 80-90с (недогрев ведь тоже не нужен), а потом уже тестить датчики вентиляторов
Патровод
Участник форума
 
Повідомлення: 113
З нами з: Суб вересня 29, 2012 17:06


Повернутись до Двигатель

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість