Сторінка 1 з 2

ПовідомленняДодано: Суб лютого 26, 2011 22:29
TURIST
Мужики подскажите! Жена хочет на день рождения мне Гармин подарить. Говорит модель сам выбери. Прибор буду использовать и для трассы на дальняк, и для покатух и соревнований. Говорят, что Гармин это лучшее из общедоступного, но он не понимает координаты других навигационных систем. Вопрос, стоит ли брать гармин для трофи или я не смогу залить в него точки, которые орги дают?
Сейчас пользуюсь нотиком с USB GPS, не удобно.
Если есть темы про это скиньте ссылку...

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 10:31
Olexa
TURIST написав:Мужики подскажите! Жена хочет на день рождения мне Гармин подарить. Говорит модель сам выбери. Прибор буду использовать и для трассы на дальняк, и для покатух и соревнований. Говорят, что Гармин это лучшее из общедоступного,

Найкращого, на жаль, ще не існує. У будь-якого гарного є свої вагомі недоліки.

TURIST написав:но он не понимает координаты других навигационных систем.

Це тобі якийсь невіглас сказав.

TURIST написав:Вопрос, стоит ли брать гармин для трофи или я не смогу залить в него точки, которые орги дают?

Точки залити зможеш. А от чи зможеш залити супутникові знімки чи растрові карти, і чи буде тобі при цьому зручно — питання. Згодом напишу докладніше.

TURIST написав:Сейчас пользуюсь нотиком с USB GPS, не удобно.
Если есть темы про это скиньте ссылку...

Запусти пошук за словом Garmin у цьому розділі.

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 14:05
Yalta_biker
самого заинтересовало, поискал, таки да, топовые модели гармина уже могут работать с растром (но таки "через переходник").
пруфлинк: http://mirgarmin.com.ua/content/365.html
мне довелось штурманить в машине новицкого, там стоял гарминовский жутко модный двухдисплейный комплекс rally pro - таки да, ничего удобнее я не видел (узнав стоимость - тихо вздохнул - уаз таки дешевле).
доводилось пользовать и автомобильные 7 дюймовые - они не впечатлили, скудные карты и нет работы с растром.
Довелось также штурманить связкой E-trex плюс тафбук - в машине смотришь на экран панасоньки, а выбегаешь и смотришь уже на стрелку на экранчике жпс-а, без карты, ну, тактика имеет право на жизнь. В плюсах неимоверно долгая автономная работа, защищенный корпус, малый габарит.
Далее словоблудие.
Гармин обладает многими неоспоримыми достоинствами.
Мое личное предпочтение - в машине стоит панасонька стационарно и какое то китайсо неизвестной марки за 700 грн с 5 дюймовым экраном. Бюджет всей этой покупки - 600 баксов, что явно дешевле одного нормального гармина. В плюсах - виндовское изобилие навигационных программ - тут тебе и озик, и навител и айго, и гарминовские карты. Недавно крутил в руках планшет смарт-кью (там ваще линукс, ведроид и винда - при включении выбирай что грузить) и жпс на борту, вот думаю супруге прикупить.
Такое вот ИМХО

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 14:21
Yalta_biker

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 17:08
Olexa
Olexa написав:
TURIST написав:Вопрос, стоит ли брать гармин для трофи или я не смогу залить в него точки, которые орги дают?

Точки залити зможеш. А от чи зможеш залити супутникові знімки чи растрові карти, і чи буде тобі при цьому зручно — питання. Згодом напишу докладніше.

Почав був писати цілий опус з описом усіх варіантів, а потім вирішив написати лише суть:

Garmin не замінить тобі комп'ютера, оскільки ти або не зможеш заливати в нього супутникові знімки, або в нього буде замаленький екран (максимум 240 x 400 точок 3 дюйми по діагоналі).

От і все, власне.

Ну а "для вибігання", в якости доповення до закріпленого (або не вологостійкого) комп'ютера, дійсно можна розглядати якийсь з пішохідних Garmin'ів. Щоб була підтримка завантаження растрів, то серій Oregon/GPSMAP 62/GPSMAP 78/Colorado/Dakota. Але в якости основного навігатора він буде однозначно поступатися будь-якому знімному автомобільному навігаторові.

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 17:39
TURIST
Все выходные рылся в инете... Мозги кипят... Каки для себя выводы сделал:
1. Гармин - это лучшее в мире любительского GPS, будет отлично работать на Украине, в Европе и России. В дали от цивилизации тоже будет хорошо работать, но работать с ним будет не так удобно, как со всем тем, что поддерживает Ozi. Т.е. для спорта он не подходит, а в условиях города не на много превосходит дешевые аналоги.
2. Различные навигаторы "no name" - поддерживают все доступные навигационные проги, но отправляться с ними в автономное путешествие стремно, да и в спорте на них мало надежды. Мы с таким на соревновании все время теряли координаны, в лесу он вообще ни чего не показывал...
3. Нотик закрепленный в стационаре - это конечно ДА!, но это только для спорта.
4. Для штурмана и пеших прогулок надо что-то не дорогое, но ударо- и водозащищенное, с возможностью менять батарейки. Тут я уже определился, закзал другу в штатах Garmin Etrex H купить. Он там 90$ стоит.
В общем, надо покупать четые девайса, и будет мне счастье.. Но на такую мощную навигационную систему у меня денег нет...

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 18:14
Olexa
TURIST написав:Т.е. для спорта он не подходит, а в условиях города не на много превосходит дешевые аналоги.

В точку.

TURIST написав:2. Различные навигаторы "no name" - поддерживают все доступные навигационные проги, но отправляться с ними в автономное путешествие стремно, да и в спорте на них мало надежды. Мы с таким на соревновании все время теряли координаны, в лесу он вообще ни чего не показывал...

І що, ти по одному китайцеві зробив висновки про всіх?

Та й є ж не безіменні (що ввозяться одноразово), є торгівельні марки компаній, що працюють в Україні давно, і збираються працювати ще довго, що мають свої розгалужені мережі центрів обслуговування тощо. Наприклад, NavOn, Prestigio.

Звісно, для серйозного спорту і екран має бути більшим за 7 дюймів, і вологозахищеність має бути, але там і питання не стоїть: лише дорослий водозахищений планшет, під дорослими вікнами.

TURIST написав:3. Нотик закрепленный в стационаре - это конечно ДА!, но это только для спорта.

А є автомагнітоли з GPS приймачами під операційною системою Windows CE, форматів 2DIN, 1DIN з висувним екраном та такі, що призначені для вбудовування в панель приладів певних марок авто як рідна. Наприклад, FlyAudio, Phantom.

TURIST написав:4. Для штурмана и пеших прогулок надо что-то не дорогое, но ударо- и водозащищенное, с возможностью менять батарейки. Тут я уже определился, закзал другу в штатах Garmin Etrex H купить. Он там 90$ стоит.

Не бери навігатор без можливости завантаження карт. Це земля і космос в плані зручности використання. І кольоровий екран для читабельности карт значно краще за чорно-білий.

TURIST написав:В общем, надо покупать четые девайса, и будет мне счастье.. Но на такую мощную навигационную систему у меня денег нет...

В мене нарахувалося лише два пристрої.

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 19:47
TURIST
Olexa написав:Garmin не замінить тобі комп'ютера, оскільки ти або не зможеш заливати в нього супутникові знімки, або в нього буде замаленький екран (максимум 240 x 400 точок 3 дюйми по діагоналі).

От і все, власне.

Ну а "для вибігання", в якости доповення до закріпленого (або не вологостійкого) комп'ютера, дійсно можна розглядати якийсь з пішохідних Garmin'ів. Щоб була підтримка завантаження растрів, то серій Oregon/GPSMAP 62/GPSMAP 78/Colorado/Dakota. Але в якости основного навігатора він буде однозначно поступатися будь-якому знімному автомобільному навігаторові.


Попробую конкретизировать вопрос.
Дано: 20 марта у меня день рождения и жена хочет мне ГАРМИН подарить.
26 марта "Самарские Дебри" и я хочу в них победить. Ну есть у меня такой амбициозный замысел...
Вопрос: какой из Гарминов я смогу использовать на соревнованиях, а потом для нормальной работы в авто?
И главное. Скажите кто что думает оправданно ли приобретение такого высококлассного и дорогого, но мало функционального прибора как ГАРМИН.
Езжу в основном в своем городе. Пока еще ни разу не было случая, чтоб я заблудился или не нашел что-то. Периодически езжу в Крым, на Кавказ, в планах Средняя Азия, Байкал, Европа.
И еще. Если взять внешний модуль ГАРМИН и подключить его к ноту, Озик будет работать?
А если взять АСУС-ГАРМИН? Там тоже только гарминовский софт подходит?
Уважаемый Олекса! Что-то я уже туплю к концу выходного дня... Не нашел ни где цен на те аппараты, ссылки на которые ты скинул.

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 20:15
TURIST
Olexa написав:Не бери навігатор без можливости завантаження карт. Це земля і космос в плані зручности використання. І кольоровий екран для читабельности карт значно краще за чорно-білий.


Я умышленно выбрал без карт и цветного дисплея. Самый простой и "дешеваый". Обясню почему. мы каждый год на Кавказ ездим. На УАЗики поднимаемся куда можем, а потом 3-5-7 км пешком по самым интересным местам. Бывало так, что спустишся в ущелье и потеряешь все ориентиры. Потом блудишь или лезешь на что-то чтоб машину найти. В реку я пару раз падал, дожди часто идут. Мне нужен качественный, сравнительно не дорогой, надежный прибор с помощью которого я буду ориентироваться в радиусе 10-15 км. Это как запасной парашут. Даже если я где-то встряну, а я часто езжу одной машиной, у меня сядут все аккумуляторы, включая стартерный, у меня останется пара батарейек, и я соображу куда идти за подмогой.
А карты и все остальные навороты мне в нем не нужны. Так навіщо платити більш?

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 21:39
Olexa
TURIST написав:Попробую конкретизировать вопрос.
Дано: 20 марта у меня день рождения и жена хочет мне ГАРМИН подарить.

Ну, якщо дружина хоче подарувати саме Garmin, то доведеться вибирати саме з Garmin'ів. :)

TURIST написав:26 марта "Самарские Дебри" и я хочу в них победить. Ну есть у меня такой амбициозный замысел...
Вопрос: какой из Гарминов я смогу использовать на соревнованиях, а потом для нормальной работы в авто? Бюджет 2500-2900 гр. Можно дешевле.

Нотік, наскільки я зрозумів, в тебе є, а Garmin "для вибігання" підійде будь-який (на чіпсеті з нових, себто SiRFstar III, MTK тощо, щоб не губив супутники), його задача буде — пошук точки на місцевости, для цього підтримка карт не потрібна, головне, щоб можна було залити в нього точки з нотіка.

Серія eTrex зручна тільки при використанні в руці, це виключно ручна серія. Це обумовлено і надто специфічними органами керування, і надто дрібними пікселами на екрані (в моделях з підтримкою завантаження карт). Для всіх інших використань (велосипед, торпедо авто) вона не зручна.

У твій бюджет якраз вписується Garmin GPSmap 60Cx. Це чудовий апарат, топова модель попередньої генерації (топовіший був лише 60CSx з магнітним компасом та барометричним висотоміром, але то для альпіністів). На даний момент основний недолік — не має підтримки завантаження растрів, як сучасна генерація. Мій попередній був 60CSx (власне, я ще не продав його після придбання Oregon 500), я дуже ним задоволений.

З іншого боку, в твій бюджет вже вписуються Colorado 300, Colorado 400i, Colorado 400t, Oregon 200 та Dakota 20, вже нової генерації, з підтримкою завантаження растрів. І хоч всі вони, крім Dakota, теж вже зняті з виробництва, але підтримка завантаження растрів це сила! В серії Colorado, можливо, є такий недолік, що там не можна просто рухати карту туди-сюди. Якщо це так, то краще її не розглядати. От з цих би я на твоєму місці й вибирав.

TURIST написав:И главное. Скажите кто что думает оправданно ли приобретение такого высококлассного и дорогого, но мало функционального прибора как ГАРМИН.

Це як для кого малофункціонального! Для тих, хто ходить пішки, по воді, літає та їздить велосипедом, тільки він та Magellan і є функціональними, а решта Windows CE з Li-Ion акумуляторами на годину праці є 100% не функціональними.

Стосовно бюджету, звертай увагу, чи входять до вартости приладу карти України, і які саме.

TURIST написав:Езжу в основном в своем городе. Пока еще ни разу не было случая, чтоб я заблудился или не нашел что-то.

Ти, все ж таки, вкажи його у полі "Звідки" в Профілі. А то не зрозуміло.

TURIST написав:Периодически езжу в Крым, на Кавказ, в планах Средняя Азия, Байкал, Европа.
И еще. Если взять внешний модуль ГАРМИН и подключить его к ноту, Озик будет работать?

Буде. Більше того, він буде працювати і з повноцінним навігатором Garmin у якости приймача. Але для спорту то не зручно (коли штурман від'єднує приймач, вибігає з ним, потім приєднує назад). Але якщо ти вибираєш зовнішній USB'шний приймач для OziExplorer, то зовсім не обов'язково це мусить бути Garmin. Garmin у цьому випадку може бути корисним, якщо ти захочеш використовувати на ПК карти Garmin у програмі Garmin Mobile.

TURIST написав:А если взять АСУС-ГАРМИН? Там тоже только гарминовский софт подходит?

Garmin'івський софт там стоїть. Підтримки растрів нема. Ставити інший софт можна, якщо мова про модель на Windows Mobile, то для Windows Mobile, якщо на Android, то для Android.

Але я тобі скажу, що є така тварина: качка. Вона вміє і ходити, і літати, і плавати. Але нічого не вміє робити добре.

Так і ці комунікатори для твого застосування.

TURIST написав:Уважаемый Олекса! Что-то я уже туплю к концу выходного дня... Не нашел ни где цен на те аппараты, ссылки на которые ты скинул.

Hotline: NavOn, Prestigio, FlyAudio, Phantom.

TURIST написав:
Olexa написав:Не бери навігатор без можливости завантаження карт. Це земля і космос в плані зручности використання. І кольоровий екран для читабельности карт значно краще за чорно-білий.


Я умышленно выбрал без карт и цветного дисплея. Самый простой и "дешеваый". Обясню почему. мы каждый год на Кавказ ездим. На УАЗики поднимаемся куда можем, а потом 3-5-7 км пешком по самым интересным местам. Бывало так, что спустишся в ущелье и потеряешь все ориентиры. Потом блудишь или лезешь на что-то чтоб машину найти. В реку я пару раз падал, дожди часто идут. Мне нужен качественный, сравнительно не дорогой, надежный прибор с помощью которого я буду ориентироваться в радиусе 10-15 км. Это как запасной парашут. Даже если я где-то встряну, а я часто езжу одной машиной, у меня сядут все аккумуляторы, включая стартерный, у меня останется пара батарейек, и я соображу куда идти за подмогой.
А карты и все остальные навороты мне в нем не нужны. Так навіщо платити більш?

Якщо ти спустишся в ущелину, і втратиш всі орієнтири, то за навігатором без карти ти, звісно, зможеш пройти назад своїм шляхом (який він пише в процесі руху). Але може статися так (і, як правило, саме так і буде), що цей шлях не є найкоротшим. І тут дуже сильно кортітиме мати в навігаторі карту рель'єфу, щоб бачити, як саме можна було б оптимально пройти до відміченої точкою машини, табору тощо. Карту рель'єфу (ізолінії) з детальністю порядка кілометрівки можна завантажувати і в моделі без підтримки растрів, такі дані існують у векторному вигляді у відкритому доступі. Повір мені, пішки в горах з картою рель'єфу в навігаторі це зовсім інше, ніж без неї. Навіть у безневинних ситуаціях.

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 22:39
TURIST
То, что с картой гораздо лучше я понимаю, полностью с тобой согласен. Но и про цену нельзя забывать. Разница где-то 100-300$. Если б я был пешиходом, тогда да. Им карта реально нужна. А мне портативный GPS нужен крайне редко, для штурмана на соревнованиях и чтоб машину найти.
Посмотрел Орегон и Дакоту. Машины серьезные. Только под мои задачи мало подходят. Пешком я хожу не далеко, на велосипеде и мотоцикле уже много лет не езжу, катера у меня вообще нет... Получается, что 90% их назначения я использовать не буду, а для автомобиля они не сильно подходят.
Если можно по-подробнее как скрестить гармин и ози в нотике?
А внешний модуль я хотел гарминовский потому, что тот, что я пользовал постоянно терял спутники... В лесу, под кроной деревьев ничего не показывал.
И еще такой вопрос. Цены на одну и туже модель Гармина отличаются где-то на 50$ в зависимости от производителя карт. А почему такая разница? Неужели одни на столько лучше других?
Если я где-то пишу явную чушь, сильно не бейте. Я в навигации еще очень слаб :roll:
И еще вопрос. А что такое "Разъем для обмена информацией Serial"

ПовідомленняДодано: Нед лютого 27, 2011 23:53
Yalta_biker
сериал - это ком-порт (или его разновсяческая эмуляция). Нужно в основном для связи с ноутом. Карты таки да, есть смысл заплатить 50 баксов за нормальную. вышеупомянутый новицкий спецом платил деньги за векторизацию карт для своих маршрутов.

ПовідомленняДодано: Пон лютого 28, 2011 9:02
cableman
в чем скрытый смысл покупки гармин???я так понял,вы хотите съэкономить деньги?тогда при чем тут гармин???самый дешевый гармин абсолютно не функционален....так как вы все время за рулем-любой авто навигатор мэйд ин чайна или кпк асус 686 696.....сам юзаю навон 7",асус 686,htc dimond2,меня устраивает.вообще желателен навигатор,в котором можно поменять пальчиковые батарейки,но с КАРТАМИ.....либо без карт,но тогда специализация сводится исключительно к поиску точек в трофи......

ПовідомленняДодано: Пон лютого 28, 2011 9:06
TURIST
У меня уже от обилия информации мозги закипели. Вчера вечером даже забыл пиво выпить, так и простояло до утра не открытое...
Сегодня прийду с работы буду вас опять вопросами доставать!

ПовідомленняДодано: Пон лютого 28, 2011 13:24
Olexa
TURIST написав:То, что с картой гораздо лучше я понимаю, полностью с тобой согласен. Но и про цену нельзя забывать. Разница где-то 100-300$. Если б я был пешиходом, тогда да. Им карта реально нужна. А мне портативный GPS нужен крайне редко, для штурмана на соревнованиях и чтоб машину найти.

Тоді дійсно може бути достатньо Garmin eTrex H.

Але якщо пішки серйозно не ходити, то в Garmin’а є вологозахищені портативні nüvi 500, nüvi 550 та мотоциклетна лінійка zūmo. Можливости завантажувати супутникові знімки нема, але растрові карти можна сяк-так запхати. Такий пристрій може слугувати як основним "цивільним" навігатором, так і навігатором для "вибігання" та змаганнях при основному ноутбуці/планшеті.

TURIST написав:Если можно по-подробнее как скрестить гармин и ози в нотике?

Якщо Garmin USB’шний, то в налаштуваннях інтерфейсу виставити "Garmin Spanner", якщо при підключенні до комп’ютера питатиме, чи переключатися в режим знімного пристою, казати "ні", встановити в Windows Garmin’івський драйвер (якщо попросить), а в OziExplorer’і в меню File (Файл) -> Configuration (Настройки) у закладці GPS правильно виставити модель, та в закладці COM увімкнути прапорці "Garmin USB" та "Use PVT for Garmin instead of NMEA" ("Использовать PVT для Garmin вместо NMEA"). Якщо версія OziExplorer’а сильно стара, може довестися оновити.

Якщо навігатор має послідовний порт (і нотутбук теж, хоча б через перехідник кабель в USB чи кабель із таким вбудованим перехідником), то в налаштуваннях послідовного інтерфейсу треба виставити "NMEA Out", і для OziExplorer’а він виглядатиме як будь-який інший приймач.

TURIST написав:А внешний модуль я хотел гарминовский потому, что тот, что я пользовал постоянно терял спутники... В лесу, под кроной деревьев ничего не показывал.

Щось мені підказує, що бувають людські і не Garmin :). А Garmin’івського ще й може не бути в доступности.

TURIST написав:И еще такой вопрос. Цены на одну и туже модель Гармина отличаются где-то на 50$ в зависимости от производителя карт. А почему такая разница? Неужели одни на столько лучше других?

Ще деякі навігатори можуть бути завезені офіційно, а деякі валізами зі США. В американських буде американська ж базова карта, в європейських будуть основні дороги Європи (це якщо з картографією). Хоча й базова карта в принципі може перепрошиватися. Потім, в Garmin’а бувають модифікації однієї й тієї ж моделі з картами, та без карт, чи з різною кількістю карт. Потім, місцеві дистриб’ютори та дилери можуть комплектувати навігатори картами України українського виробництва (таких три: Аероскан, Навіоніка та КартБланш Україна, до того ж покриття України може бути в карті Європи від Garmin, якщо навігатор з детальними картами Європи). Цінова політика дистриб’юторів у відношенні карт може бути різною. Наприклад, вони можуть тримати певну значну ціну карти, але сильно знижувати ціну на сам навігатор, якщо дилер купує його з картою.

TURIST написав:И еще вопрос. А что такое "Разъем для обмена информацией Serial"

Це "тонкощі" перекладу :). Деталі тобі вже розповіли. Доречі, локалізація в Garmin’ах, як правило, жахлива.

cableman написав:в чем скрытый смысл покупки гармин???я так понял,вы хотите съэкономить деньги?тогда при чем тут гармин???самый дешевый гармин абсолютно не функционален....так как вы все время за рулем-любой авто навигатор мэйд ин чайна или кпк асус 686 696.....сам юзаю навон 7",асус 686,htc dimond2,меня устраивает.

Читай уважніше, людині треба, щоб штурман бігав навколо машини з навігатором, шукаючи точки. А тут буде і дощ, і сніг, і яскраве сонце, на якому не всі китайські екрани читаються, і мертві китайські акумулятори (або розламані роз’єми від потреби постійно включати, щоб не здох).

cableman написав:вообще желателен навигатор,в котором можно поменять пальчиковые батарейки,но с КАРТАМИ.....

І що, є таке? ;)

А, доречі, є Magellan’и під Windows CE, вологозахищені, живляться від батарейок. І завантаження растрів підтримують самі, не треба навіть тулити туди OziExplorerCE. Хоча сам я ще ними не користувався.

cableman написав:либо без карт,но тогда специализация сводится исключительно к поиску точек в трофи......

Так він задачу і зформулював.