Штормовое предупреждение!

Предложения и обсуждение по развитию сайта и форума

Модератори: Nick Maslov, Модераторы форума

Повідомлення Olexa » Чет серпня 09, 2007 13:15

Nick Maslov написав:Можно пережать все фотки в 320x200, удалить видео; в форуме хранить сообщения только за последний месяц (неделю), а еще лучше - вообще отказаться от форума и переписываться в почте (или на уазбуке), тогда сайт можно держать на хостинге за 5$/год и все будут довольны и счастливы. :)

Це ти гіперболізуєш. Для фоток максимальний розмір 1024*768 (враховуючи типову розподільчу здатність сучасних моніторів 1280*1024, більше не треба). Відео дійсно зручніше дивитись на YouTube, та й зберігати його звідти можна.

В будь-якому разі варто сучасні реальні об'єми даних як мінімум ділити на кількість років, за яку їх накопичено, і оцінювати щорічний приріст на майбутнє, а ще краще врахувати й темпи росту об'ємів з року в рік. Просто перш ніж переїжджати треба розібратись, що ж насправді є. Наприклад, у папці на ftp для завантаження зараз лежить 600 MB необроблених даних, а це майже як уся галерея. Якщо потрібна участь в обробці, ти не мовчи.
Аватар користувача
Olexa
Член Совета Клуба, Админ форума
 
Повідомлення: 7741
З нами з: Чет червня 23, 2005 16:30
Звідки: Київ
Машина: УАЗ 31602

Re: Штормовое предупреждение!

Повідомлення Nick Maslov » Чет серпня 09, 2007 13:27

Olexa написав:...
А які мають бути цифри для збереження статусу-кво?


Дивлячись, що в твоєму розумінні "статус-кво". :)
Як на мене - це 20-50Gb на диску, кілька сот гігабайт трафіку на місяц, ще десять-двадцять активних користувачив на форумі, кілька нових "проектів" (новини, тощо) і відповідне технічне рішення для цього, а, пробач, регресивно-деструктивні категорії із серії "затерти", "порізати", "зменьшити якість/розподільчу здатність" стараюсь навіть не розглядати ...

Olexa написав:Чи не варто перенести відео на www.youtube.com (дозволяє вбудовувати розміщене в них відео у свою сторінку), video.google.com чи video.bigmir.net (щоб було у UA-IX)? І дивитись буде зручніше.


... да, відео - на yotube, фото і галерею - на foto.mail.ru, форум - в google groups, бортжурнали - в livejournal ... а клуб - на смітник.

Olexa написав:Чи можливо зменшити трафік "роботи, ftp і т.п."?


Мабуть ... якщо хтось за це візьметься (я не бачу сенсу це робити - мало того, що марну справу, так ще й негативну; нагадую, що в гуглі по запиту "УАЗ Клуб" ми на першому місці і достатньо давно).

Olexa написав:"Фото" та "відео", наскільки я розумію, це Зустрічі. Щось виходить, що там фото 3 ГБ, а в галереї 700 МБ. Чи все там гаразд з розподільчою здатністю?

Скільки там взагалі фото? У галереї, наскільки я розумію, 2802 фото, причому одразу знаходяться екземпляри з завищеною розподільчою здатністю.


Близько ~20-25 тис. (половина - фото, половина - preview), це не враховуючи того, що останні ~півроку більша частина фотографій викладалась на стороннії ресурсах.
Востаннє редагувалось Nick Maslov в Чет серпня 09, 2007 13:44, всього редагувалось 2 разів.
Nick Maslov
Участник движения
 
Повідомлення: 1155
З нами з: Вів травня 17, 2005 14:11
Звідки: Киев

Повідомлення Nick Maslov » Чет серпня 09, 2007 13:41

Olexa написав:...
Це ти гіперболізуєш. Для фоток максимальний розмір 1024*768 (враховуючи типову розподільчу здатність сучасних моніторів 1280*1024, більше не треба).


Ну, в нас всі фотографії в 1024x768 або меньше, що далі? :)

Olexa написав: Відео дійсно зручніше дивитись на YouTube, та й зберігати його звідти можна.


Було б те відео ... Стосовно youtube ідеї є, але, на мій погляд, це має бути як резервна копія. Що стосується зручності - з часом все буде (можна зробити), було б бажання, сили/люди це робити, та й, звісно, саме відео.

Olexa написав:В будь-якому разі варто сучасні реальні об'єми даних як мінімум ділити на кількість років, за яку їх накопичено, і оцінювати щорічний приріст на майбутнє, а ще краще врахувати й темпи росту об'ємів з року в рік. Просто перш ніж переїжджати треба розібратись, що ж насправді є.


Об'єми дискових носіїв ростуть істотно швидше за їх вартість, зараз простіше купити за 50-100$ додаткових nnnGb, забути про це і зконцентруватись на контенті, а не займатись економією на сірниках. Але це моя позиція ...

Olexa написав: Наприклад, у папці на ftp для завантаження зараз лежить 600 MB необроблених даних, а це майже як уся галерея. Якщо потрібна участь в обробці, ти не мовчи.


Нууу, Олексо ... давай ще порахуємо скільки місця займають логі, статистика, тощо. :)
Якщо тобі від цього стане спокійніше, то ftp живе за рахунок дискової квоти мого аккаунта на сервері. ;)
Nick Maslov
Участник движения
 
Повідомлення: 1155
З нами з: Вів травня 17, 2005 14:11
Звідки: Киев

Повідомлення ast » Чет серпня 09, 2007 13:59

Я так понимаю, что обсуждать варианты можно, но главный вопрос "А сколько мы еще протянем в существующем режиме?". Т.е. когда грянет "Шторм"?
ast
Участник движения
 
Повідомлення: 3638
З нами з: Суб жовтня 29, 2005 20:44
Звідки: Киев

Re: Штормовое предупреждение!

Повідомлення BigYok » Чет серпня 09, 2007 14:22

Nick Maslov написав:
Olexa написав:Що показав короткий експеримент з рекламою? Чи здатна вона вирішити проблему?


Да, цілком. Навіть у тому вигляді в якому була вже можна було орієнтуватись на свій окремий сервер (ну, может ще трохи щось "пошаманити").



Я так понял, что размещение рекламы на нашем сайте решает проблему "жизнеспособноси" сайта и форума на данный момент?

Если да, то нужно были б все вот так обговорить, а потом в голосовалку :) А то было много моментов непонятно, а голосовать нужно!
Мое мнение (ранее в голосовалке я ответил "категорично нет"), если размещение рекламы покрывает расходы на содержание сайта, то пусть будет реклама! Т.к. я считаю, что на Колю валить все финансовое содержание сайта нельзя.
Конечно, если кто может разместить у себя все "на халяву", то это будет супер (и без размещения рекламы :) )
Но жизь есть жизнь...
Аватар користувача
BigYok
Участник движения
 
Повідомлення: 537
З нами з: Чет жовтня 13, 2005 12:38
Звідки: Чернигов

Повідомлення Shurik » Чет серпня 09, 2007 17:55

сто байт из Новой Гвинеи, три картинки из Пакистана - нужно их "оптимизировать"

Я вообщето поинтересовался структурой.
Ничего про оптимизацию лично я еще не говорил кроме ликвидации прямых линков на полноразмерные версии фоток чтобы обрезать ботов которые просматривают фотки. (Есть такие боты - ищут всякие запрещенные фото).

Теперь на счет суммы. есть 25 членов клуба. Если разделить 100уев на 25 выйдет 4$ c носа.

Хочешь проголосуем открыто в клубных делах?
Посмотрим сколько человек будет против.

Я могу организовать этот сервер, попросить чтоб с моей зарплаты вычитали деньги за его аренду, и собирать взносы на его содержание.

Возможно ктото может найти лучше условия.
Вот провайдер с которым я могу все организовать
http://order.1and1.com/xml/order/Server ... _lf=Static
Там, где асфальт, ничего интересного, а где интересно, там нет асфальта.

© Аркадий и Борис Стругацкие
Аватар користувача
Shurik
Член Клуба, Администратор форума
 
Повідомлення: 8853
З нами з: П'ят грудня 16, 2005 15:36
Звідки: Львов.
Телефон: О67-49-26-l7l
Машина: УАЗ 3151

Повідомлення Olexa » Чет серпня 09, 2007 23:51

Shurik написав:Теперь на счет суммы. есть 25 членов клуба. Если разделить 100уев на 25 выйдет 4$ c носа.

Хочешь проголосуем открыто в клубных делах?
Посмотрим сколько человек будет против.

Мені здається, саме так і треба ставити питання. Але спочатку все ж проробити варіанти.

Shurik написав:Возможно ктото может найти лучше условия.
Вот провайдер с которым я могу все организовать
http://order.1and1.com/xml/order/Server ... _lf=Static

Трафіку мало. Навскидку, можна подивитися Волю: http://www.dc.volia.com/price/. Хоча в них не оптимально по співвідношенню трафік/процесор. Що стосується західних хостингів, нам би цікаво необмежений укранський трафік.

Давайте знайдемо оптимальний колокейшн, зрозуміємо ціну, і будемо ставити на голосування. Тільки членські внески треба буде робити на рік, а не щомісячно. Та й в провайдерів при оплаті на рік часто є знижка.
Аватар користувача
Olexa
Член Совета Клуба, Админ форума
 
Повідомлення: 7741
З нами з: Чет червня 23, 2005 16:30
Звідки: Київ
Машина: УАЗ 31602

Повідомлення Shurik » П'ят серпня 10, 2007 0:27

Трафіку мало.

2,000Gb
Два ТЕРРАБАЙТИ мало??!!
То що ти дивився до объем дисків. :)
На рахунок оплати на рік - можу спитати. Але мені здається що краще платити 4 долари на місяць чим 40 за раз.
Там, где асфальт, ничего интересного, а где интересно, там нет асфальта.

© Аркадий и Борис Стругацкие
Аватар користувача
Shurik
Член Клуба, Администратор форума
 
Повідомлення: 8853
З нами з: П'ят грудня 16, 2005 15:36
Звідки: Львов.
Телефон: О67-49-26-l7l
Машина: УАЗ 3151

Повідомлення Onega » П'ят серпня 10, 2007 1:41

У меня один давний знакомец колокейшином занмался, попробую узнать, что к чему.
Если нужно само "железо" - это не вопрос, за неделю соберу (для КЛУБА, естественно безвозмездно т.е. даром).

Коля, а сколько будет стоить разместить "нашу Шелезяку" у тебя, реально ли это, сколько будет стоить администрирование, и прочее. (можно в личку).
Нет для меня ничего дороже,
Чем верный друг и бездорожье
Еще километры пути к родному огню
(c) Кривцов Сергей

УАЗ 31512, 90-го года, тент, колхозы, 417_й движ:ек, самоблок (БТР)
тел. 8 050 три тройки - два нуля - семнадцать. В эфире отзываюсь на UT4USE
Аватар користувача
Onega
Член Совета Клуба
 
Повідомлення: 2657
З нами з: Чет червня 29, 2006 11:56
Звідки: Киев, Голосеево (26.02.1979)

Повідомлення Olexa » П'ят серпня 10, 2007 9:25

Shurik написав:2,000Gb
Два ТЕРРАБАЙТИ мало??!!
То що ти дивився до объем дисків. :)

Упс :)

Shurik написав:На рахунок оплати на рік - можу спитати. Але мені здається що краще платити 4 долари на місяць чим 40 за раз.

Воно-то так, але ти уяви щомісячне збирання внесків з членів клубу.
Аватар користувача
Olexa
Член Совета Клуба, Админ форума
 
Повідомлення: 7741
З нами з: Чет червня 23, 2005 16:30
Звідки: Київ
Машина: УАЗ 31602

Повідомлення Shurik » П'ят серпня 10, 2007 10:17

Воно-то так, але ти уяви щомісячне збирання внесків з членів клубу.

Та - ти правий - щорічно трохи простіше - на річниці клубу пройшов і зібрав.
Там, где асфальт, ничего интересного, а где интересно, там нет асфальта.

© Аркадий и Борис Стругацкие
Аватар користувача
Shurik
Член Клуба, Администратор форума
 
Повідомлення: 8853
З нами з: П'ят грудня 16, 2005 15:36
Звідки: Львов.
Телефон: О67-49-26-l7l
Машина: УАЗ 3151

Повідомлення Shurik » П'ят серпня 10, 2007 10:33

Ну чтож - переводим разговор в практическое русло.
Давайте все кто может пердлагайте сервера.
В понедельник обсудим вопрос оплаты.
Там, где асфальт, ничего интересного, а где интересно, там нет асфальта.

© Аркадий и Борис Стругацкие
Аватар користувача
Shurik
Член Клуба, Администратор форума
 
Повідомлення: 8853
З нами з: П'ят грудня 16, 2005 15:36
Звідки: Львов.
Телефон: О67-49-26-l7l
Машина: УАЗ 3151

Повідомлення Mamont » П'ят серпня 10, 2007 11:49

Т.е. я со своим серваком вам не подхожу.. ну как хотите:)
Ну, чтоб всем...
Аватар користувача
Mamont
Участник движения
 
Повідомлення: 1150
З нами з: Пон травня 21, 2007 22:49
Звідки: Киев, Соломенка (07.06.1980)

Повідомлення Olexa » П'ят серпня 10, 2007 12:23

Mamont написав:Т.е. я со своим серваком вам не подхожу.. ну как хотите:)

І справді, народ, нащо ускладнювати?
Аватар користувача
Olexa
Член Совета Клуба, Админ форума
 
Повідомлення: 7741
З нами з: Чет червня 23, 2005 16:30
Звідки: Київ
Машина: УАЗ 31602

Повідомлення Shurik » П'ят серпня 10, 2007 16:11

Т.е. я со своим серваком вам не подхожу.. ну как хотите:)

Какой юридический статус этого сервера?
Кто оплачивает трафик?.
Там, где асфальт, ничего интересного, а где интересно, там нет асфальта.

© Аркадий и Борис Стругацкие
Аватар користувача
Shurik
Член Клуба, Администратор форума
 
Повідомлення: 8853
З нами з: П'ят грудня 16, 2005 15:36
Звідки: Львов.
Телефон: О67-49-26-l7l
Машина: УАЗ 3151

Поперед.Далі

Повернутись до Развитие сайта и форума

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість