При "залипанні" GPS'у:
1. Якщо огляд неба поганий, забезпечити приладу гарний безперешкодний огляд неба, і відсутність руху. Контролювати прийом сигналів на сторінці Satellites.
По-перше, для визначення положення після його втрачання (або при вмиканні приладу) може бути необхідний прийом сигналів від щонайменше чотирьох супутників, для утримування визначення положення — трьох або двох (в режимі, коли висота вважається незмінною).
По-друге, супутники системи GPS не геостаціонарні, вони рухаються певними орбітами, і їх "сузір'я" на небі постійно змінюється.
По-третє, приймач може приймати сигнал від супутника лише якщо між ним та супутником нема ніяких перешкод: металу, будівельних конструкцій, грунту, людського тіла, в деяких випадках дерев, радіонепрозорого скла (в багатьох сучасних автомобілях застосовується таке скло), тощо. Хмари не є перешкодою. Деякі сучасні чіпсети здатні приймати сигнал навіть за відсутности прямої видимости, за рахунок складання сигнала з багатьох копій його відбиттів від якихось предметів, але це відповідно відбивається на точности.
По-четверте, для обчислення положення приймача використовується триангуляція, для якої потрібне суттєве рознесення супутників у просторі, і три супутники, що стоять майже в одну лінію, це все одно що два. Відповідно може складатись ситуація, коли для визначення положення потрібно більше супутників, бо деякі з наявних не дають збільшення інформації.
По-п'яте, якщо приймач вмикався давно, або в суттєво віддаленому місці, йому може знадобитися додатковий час безперешкодного прийому сигналу від супутників. Деякі прилади можуть запитувати, чи не змінилося суттєво місце їх знаходження, в деяких може бути можливість повідомити це приладові самостійно, деякі можуть запитати поточні дату та час.
По-шосте, деяким чіпсетам може бути складно визначити початкове положення під час руху з суттєвою швидкістю, і, можливо, обмеженим оглядом неба (коли приймачеві видно не найзручніше сузір'я супутників). Так, деякі приймачі майже не здатні визначити своє положення після вмикання у віддаленому від місця попереднього використання місці біля вікна в вагоні потягу, що рухається.
2. Якщо прилад вперто не бажає чути сигнал від супутників, між якими та ним нема перешкод (рельєфу, дерев, даху машини, тіла користувача, тощо), вимкнути, почекати секунд 10, увімкнути, почекати при гарному безперешкодному огляді неба і без руху. Якщо справа в застаріванні альманаху, чекати може довестить хвилин 15-30, але це дуже рідкісне явище.
3. Діставшись Інтернету, перевірити наявність нових версій програмного запезпечення приладу та чіпсету приймача, якщо є, скачати, встановити.
4. Якщо не допомогло і прилад не вдається оживити (також опосередкованим симптомом може бути суттєво неправильний час у внутрішньому годиннику приладу), зробити
холодне перезавантаження (як правило робиться утримуванням певних додаткових кнопок при вмиканні приладу, конкретні комбінації кнопки для моделі свого приладу шукайте і Інтернеті), робити це треба обов'язково на відкритому просторі, і чекати отримання нового альманаху може довестить хвилин 15-30.
5. Якщо і це не допомогло, потрібно отримати свіжий альманах з іншого приладу, або з Інтернету, і завантажити в свій. Отримувати альманах з приладу та завантажувати його у прилад можна, наприклад, за допомогою програми
G7ToWin/G7ToCE.
В принципі ситуації застосування пунктів 4 та 5 трапляються вкрай рідко, як правило, все вирішується першими трьома.
Якщо при наявности проблеми прилад видає якісь повідомлення або ставить якісь запитання, яких раніше не було, необхідно обов'язково зрозуміти, що він каже або хоче, і діяти з урахуванням отриманої інформації. Тупе тицяння в кнопки у відповідь на нову інформацію або запитання не наближуюэ до розв'язання проблеми, а може і віддаляти, якщо прилад не повторить цю інформацію або запитання.
Варто враховувати можливість фізичного пошкодження приладу (антети, з'єднання антени з платою, тощо). Якщо прилад почав поводитись стабільно погано, тоді як раніше поводився гстабільно арно, або якщо він поводиться стабільно погано там і
тоді, де і
коли прилади такої ж моделі поводяться гарно, то це цілком може свідчити про таке фізичне пошкодження.
Слід також зважати на те, що деякі старі приймачі є в принципі слабкими (як, наприклад, чорно-біла серія Garmin eTrex), а нові чіпсети (це стосується і SiRFstarIII) можуть мати вади у ранніх версіях програмного забезпечення. Також слід мати на увазі, що не варто порівнювати стабільність прийому чіпсетів старої генерації, та нових кореляційних чипсетів, як, наприклад, SiRFstarIII та MTK.